powered by CADENAS

Social Share

Amazon

Yıldızlar arası yolculuk (11658 views - Astronomy & Space )

Yıldızlar arası yolculuk, yıldızlar arasında insanlı ya da insansız yapılan seyahat. Uzay gemileriyle yıldızlar arası yolculuk konsepti bilim kurgunun temel öğelerinden biridir. Yıldızlar arası yolculuk, gezegenler arası yolculuktan olağanüstü düzeyde daha zordur. Bu konuda pek çok bilimsel makale yayınlamıştır. Yıldızlar arası yolculuklar yapabilmek için insanlığın Albert Einstein'a göre imkânsız olanı başararak ışık hızına ulaşması gerektiği düşünülebilirse de (ki, ışık hızına ulaşmak kütleli olan bir maddeye sonsuz bir enerji uygulamak ya da kütlesiz bir maddeye enerji uygulamak ile mümkündür) insanların uzayda kendi kendilerine yetecek bir komuniteyi barındırabilecek bir araç yapmaları ve geri dönüşsüz olarak bu yolculuğa çıkacak gönüllüler bulmaları durumunda gerçekleşme ihtimali olan eylemdir. Güneş sistemine en yakın yıldız olan Proxima Centauri'ye olan uzaklık 4,24 ışık yılı yani 4,01 1013 kilometredir.
Go to Article

Explanation by Hotspot Model

Youtube


    

Yıldızlar arası yolculuk

Yıldızlar arası yolculuk

Yıldızlar arası yolculuk

Yıldızlar arası yolculuk, yıldızlar arasında insanlı ya da insansız yapılan seyahat. Uzay gemileriyle yıldızlar arası yolculuk konsepti bilim kurgunun temel öğelerinden biridir. Yıldızlar arası yolculuk, gezegenler arası yolculuktan olağanüstü düzeyde daha zordur.

Bu konuda pek çok bilimsel makale yayınlamıştır. Yıldızlar arası yolculuklar yapabilmek için insanlığın Albert Einstein'a göre imkânsız olanı başararak ışık hızına ulaşması gerektiği düşünülebilirse de (ki, ışık hızına ulaşmak kütleli olan bir maddeye sonsuz bir enerji uygulamak ya da kütlesiz bir maddeye enerji uygulamak ile mümkündür) insanların uzayda kendi kendilerine yetecek bir komuniteyi barındırabilecek bir araç yapmaları ve geri dönüşsüz olarak bu yolculuğa çıkacak gönüllüler bulmaları durumunda gerçekleşme ihtimali olan eylemdir.

Güneş sistemine en yakın yıldız olan Proxima Centauri'ye olan uzaklık 4,24 ışık yılı yani 4,01 1013 kilometredir.This article uses material from the Wikipedia article "Yıldızlar arası yolculuk", which is released under the Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0. There is a list of all authors in Wikipedia

Astronomy & Space

planet,jupiter,erath,mars,venus,moon,astronomy